درباره‌ی ما

مدیران روئین صافی فعالیت خود را در سال ۱۳۷۵ با تولید انواع فیلتر های خودرو و ارائه خدمات ویژه به مجموعه های بزرگ سازنده فیلتر مانند : فیلتر سرکان ، دارا سرکان ، ایساکو و …آغاز نموده اند. در سال ۱۳۸۲ تنوع محصولات تولیدی خود را به ۱۲ مدل فیلتر هوا شامل : انواع فیلتر هوا، گرد ، سر و ته فلزی و فیلتر کتابی رساندند.

در سال ۱۳۸۵ با نگرشی متفاوت و الهام از طبیعت پاک و روش های طبیعی تصفیه محیط با هدف توسعه صنعت فیلتر سازی و ارتقاء جایگاه این صنعت در ایران و منطقه و تولید محصولاتی قابل رقابت با انواع مشابه خارجی ، اقدام به تاسیس شرکت تولیدی ـ بازرگانی روئین صافی نمودند. در طی مدت زمانی اندک با گسترش فضای کارخانه ، ساخت و یا خرید انواع ملزومات مورد نیاز ، بکارگیری نیروهای متخصص و کارشناسان مجرب با بهره گیری از مدرن ترین دستگاه ها و تکنولوژی روز دنیا همچنین استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه، با افتخار، موفق به کسب گواهینامه استاندارد ملی جهت تولید انواع فیلتر هوا و روغن برای خودرو های سبک گردیده اند.

شرکت رویین صافی با بکارگیری نیروهای متخصص در بخش های مختلف و استقرار سیستم یکپارچه همواره سعی داشته تا محصولاتی با کیفیت بین المللی در بازارهای داخلی و خارجی عرضه نماید، برای دستیابی به این مهم نیز واحد هایی همچون:(IMS) مدیریتی ، تحقیق و توسعه ، فنی- مهندسی، بازرگانی ، (R&D) :

آزمایشگاه ، کنترل کیفی و خدمات پس از فروش را در مجموعه خود تجهیز و راه اندازی نموده است .

استاندارد های بین المللی ISO 9001 , OHSAS 18001 , ISO/TS 16949 ,ISO 14001 حاصل برنامه ریزی دقیق رویین صافی جهت تولید محصولات با کیفیت و منطبق بر اصول حفظ محیط زیست بوده است ، همچنین ارتقای صنایع جانبی خودرو در ایران سرفراز ، افق روشنی است که رویین در مسیر آن گام بر می دارد.

رویین صافی هم اینک محصولات فیلتر خود را با بالاترین کیفیت به شیوه ای نوین و متفاوت در تولید ، بسته بندی و توزیع با نام تجاری “روئین ” به بازار عرضه کرده است.

واحد فنی

در این واحد از فرآیندهای مدرن شبیه سازی ، آزمایشگاهی و تجهیزات قابل دسترسی جهت تست و توسعه انواع فیلترها استفاده می شود . همچنین طراحی و توسعه محصولات ، مواد ، فرآیندهای جدید و دستگاههای مورد نیاز در خط تولید و آزمایشگاه مورد بررسی قرار می گیرد.نیروهای این واحد دارای تخصصهای وسیعی در زمینه علم مواد ، طراحی انواع قطعات پلاستیکی و تکنیکهای مربوط به ساخت قطعات فلزی و پلاستیکی می باشند. دانش فنی بدست آمده طی سالیان به کمک این واحد آمده و نتیجه حاصله اطلاعات وسیعی را در مورد انواع چسبها ، مواد اولیه مربوط به آب بندها ، انواع کاغذ و … را شامل می شود . انواع تستهای مورد نیاز جهت تایید نهایی محصول در این واحد تعریف می شود به نحوی که محصول نهایی برای خروج از مجموعه باید تستهای بسیار سنگینی را تحمل کند. همچنین کلیه محصولات این شرکت می تواند در آزمایشگاههای تست خودرو مورد آزمون قرار گرفته و نتیجه مطلوب را بدست آورند.

واحد تحقیق و توسعه

کوشش در جهت ابداع ، نوآوری و بهبود مستمر یکی از نقاط قوت واحد تحقیقات می باشد .فعالیتهایی که در این واحد صورت می گیرد شامل تحقیق در مورد فاکتورهای مهم فنی و تجاری ، تحلیل بازار ، چگونگی توسعه تنوع محصولات می باشد.. پس از بررسی طرحها ، پروژه ای به عنوان طرح توسعه تعریف شده و برای آن نمودار زمان شروع و درصد پیشرفت تعریف می گردد . توسعه و نوآوری از عواملی است که همواره مورد توجه مدیران رویین صافی می باشد.

آزمایشگاه

نیاز به کیفیت بیشتر فیلتراسیون در خودرو های مدرن ودر نتیجه ایمنی و عملکرد بالای موتور در جاده ها در حال افزایش است .در مجموعه آزمایشگاه این شرکت عملکرد تمام محصولات تولیدی مورد آزمون قرار می گیرد . تجهیزات آزمایشگاهی کاملا به روز تهیه و یا ساخته شده اند . آزمونها به سه دسته آزمونهای اقلام ورودی ، آزمونهای محصولات تولیدی و آزمونهای مورد درخواست مشتری ( خارج از سازمان) تقسیم می شوند . این آزمونها در شرایطی مشابه شرایط واقعی انجام می شوند و تا رسیدن به نتیجه مطلوب در حال تکرار هستند. آزمونهای زیردر این بخش انجام میشود:

 1. مواد اولیه (شیمیایی)از قبیل : تعیین نقطه نرمی چسبها ، تعیین دانسیته ، مقاومت به مواد شیمیایی ، روغن چسبها ، سختی سنجی فوم (حاصل از اختلاط رزین و سخت کننده )و …
 2. آزمونهای مربوط به قطعات لاستیکی از قبیل کشش ، سختی سنجی ، مقاومت حرارتی ، مقاومت به موادشیمیایی و …
 3. آزمون تعیین گرماژفیبر و پخت فیبرهای خام
 4. آزمون آب بندی و محدودیت دما(مربوط به فیلتر هوا)
 5. ازمون فشار هیدرولیکی پوسته ، حباب هوا ، نشتی ، روغن برگشتی ، عملکرد سوپاپ اطمینان ، افت فشار ، فشار تفاضلی ( مربوط به فیلتر روغن )

تاریخچه

مالکین و مدیران شرکت رویین صافی فعالیت صنعتی خود را در سال ۱۳۷۵ با تولید انواع فیلترهای خودرو برای مجموعه های بزرگ سازنده فیلتر مثل فیلتر سرکان و دارا سرکان آغاز نمودند و توانستند با توسعه کارخانه تولیدی خود تنوع محصول تولیدی را به ۱۲ مدل فیلتر هوا در سال ۱۳۸۲ برسانند. فیلتر های تولیدی در آن سال شامل انواع فیلتر های هوای گرد، سرو ته فلزی و فیلتر کتابی بوده است.

مدیران شرکت در سال ۱۳۸۵ با هدف ایجاد کارخانه ای مدرن و با تکنولوژی بالا و تولیدی محصولاتی با استاندارد بالا و کیفیتی در حد کیفیت بهترین محصولات اروپایی شرکت مستقل خود را بنام رویین صافی ثبت نموده اند.

ارتقاء و جایگاه این صنعت در ایران و منطقه و تولید محصولاتی در کلاس جهانی یگانه هدف مدیران این مجموعه بوده است و در این راستا اقدام به گسترش فضای کارخانه و خرید، نصب و راه اندازی مدرن ترین دستگاه های تولیدی از کشور کره نمود اند و برای تولید با کیفیت، مواد اولیه مورد نیاز خود را از مرغوب ترین مواد اولیه ایتالیا، آلمان، ‌اسپانیا و کره ای تهیه می­کنند این دو مهم، بهمراه بکارگیری نیروهای متخصص و کارشناس مجرب در امر طراحی و تولید محصولات سبب شده است این شرکت موفق به اخذ استاندار ملی در سال ۱۳۸۶جهت تولید انواع فیلتر هوا و روغن خودرو­های سبک گردیده است

از دیگر افتخارات این مجموعه تولیدی که قدم­های رسیدن به هدف جهانی شدن را آسان می کند کسب استانداردهای بین المللی مدیریت کیفیت، ISO TS ( سال ۱۳۹۰) ، ISO14001 (سال ۱۳۸۶)، ISO 18001 (سال ۱۳۸۶) ، ISO 9001 (سال ۱۳۸۶) است که حاصل تلاش متخصصان این مجموعه در ایجاد سازمانی منظم برای تولید محصولاتی با کیفیت می باشد. لازم به ذکر است تمامی استانداردهای فوق تا سال ۱۳۹۳ معتبر می باشد.

همچنین کسب لوح افتخار واحد برتر کیفی استان تهران در سال ۱۳۸۹ و نیز درخواست اداره استاندارد برای همکاری آزمایشگاه مجهز و مدرن این مجموعه جهت ارتقاء استاندارد های این صنعت از دیگر دستاورد های این مجموعه می باشد.

هم اکنون شرکت رویین صافی سه نوع محصول فیلتر روغن، ‌فیلتر هوا و فیلتر اکو را با تنوع ۱۵۰ مدل تولید می­کند و در صدد است برای افزایش مجدد ظرفیت خود با خرید ماشین آلات کشور کره و آلمان، به این مهم دست یابد.

خط مشی مدیریت کیفیت، زیست محیطی و ایمنی و بهداشت شغلی و دامنه شمول

شرکت روئین صافی با استقرار سیستم های مدیریت کیفیت زیست محیطی و ایمنی بهداشت شغلی مطابق با استانداردهای ISO 9001:2008، ISO/TS16949:2009، ۱۸۰۰۱:۲۰۰۷&ISO14001:2004 OHSAS با ایجاد گسترش و فرهنگ کیفیت بهمراه محیط زیست و ایمنی در تمامی سطوح تشکیلاتی از طریق انجام اقدامات ذیل محصولاتی مطابق با خواست مشتریان و سایر طرفهای ذینفع را تولید می نماید.

گرایش خط مشی کیفیت ما براین استواراست که در عرصه فعالیت ها از طریق فرآیند بهبود مستمر به بالاترین درجه کیفیت و به رضایت کامل مشتری نائل شویم.

براین اساس اهداف زیر همواره مورد توجه قرار می گیرند :

 1. ارتقاء کیفیت
 2. توسعه تکنولوژی
 3. آموزش
 4. تحویل به موقع
 5. کاهش ضایعات (عیوب صفر )
 6. ارتقاء رضایت کارکنان
 7. جلب رضایت مشتریان و طرفهای ذینفع
 8. شناسایی و پیشگیری جنبه های ریسک شغلی و زیست محیطی، جلوگیری از آلودگی زیست محیطی، رعایت قوانین و مقررات و الزامات مرتبط با مسائل ایمنی و بهداشت شغلی ، زیست محیطی و فعالیتهای مرتبط شرکت
 9. ایجاد و برقراری نظام بهبود مستمر در راستای کمیت و کیفیت محصولات و فرایندهای کیفی-ایمنی و زیست محیطی
 10. اقدام و برنامه ریزی جهت صرفه جویی در مصرف مواد اولیه و کاهش ضایعات تولید و بازیافت آن.

مدیریت ارشد ، سازمان را ملزم و متعهد به اجرای موارد فوق دانسته و پشتیبانی خود را از سیستم مدیریت کیفیت، زیست محیطی و ایمنی و بهداشت شغلی اعلام می دارد و از کلیه پرسنل انتظار دارد تا در ضمن درک اصول این خط مشی با رعایت قواعد به آن پایبند باشند.